Něco o zinku a VMZINC®

Seznamte se s naším materiálem prostřednictvím nĕkterých základních údajů.

VMZINC®: Osvědčená a vysoce kvalitní slitina

Vysoce kvalitní slitina

VMZINC® je válcovaný zinek, který ve slitině s mědí a titanem získává mechanické a fyzikální vlastnosti optimální pro použití ve stavebnictví (střechy a fasády, klempířské prvky, okapové systémy), především mechanickou pevnost a tvarovou stabilitu.
 
VMZINC® se skládá z vysoce kvalitního zinku Z1 (zinek o čistotě 99,995 %) podle definice normy EN 1179 s přídavkem titanu a mědi:
- titan: min. 0,06 - max. 0,20%
- měď: min. 0,08 - max. 1,00 %.
Přidání mědi umožňuje zvýšit pevnost v tahu, přidání titanu tvarovou stabilitu.
 


Osvědčená kvalita

Evropská norma EN 988 se používá v 18 evropských zemích od roku 1997. Jako ČSN EN 988 platí od března 1999.Udává velmi přísné požadavky na složení válcovaného plechu a na jeho fyzikální, mechanické a rozměrové vlastnosti, což z ní činí mezinárodní referenci.
VMZINC® se nespokojuje s pouhým respektováním této normy. Známka kvality PREMIUMZINC®, kterou jsme začali používat od roku 2002, přesahuje v některých hodnotách požadavky normy    EN 988.
Vedle rozměrových požadavků vztahujících se na svodové systémy a požadavků na chemické složení a mechanické vlastnosti polotovarů zde klempíři a zpracovatelé plechu najdou podstatné testy, které norma EN 988 nepožaduje: zkoušky ohýbání materiálu při 4°C, testy rovnosti a tažení (Erichsenův test).